W jaki sposób detektyw może pomóc w sprawie rozwodowej?

Adwokat Bulińska

W jaki sposób detektyw może pomóc w sprawie rozwodowej?

Detektyw w sprawie o rozwód. Czy detektyw może pomóc w sprawie rozwodowej ? Adwokat Warszawa Irena Maria Bulińska radzi czy wynajmować detektywa od zdrady do udowodnienia winy podczas procesu rozwodowego.

Kim jest prywatny detektyw?

Prywatny detektyw to zawód licencjonowany powołany ustawą o usługach detektywistycznych. Tylko osoba z licencją może wykonywać czynności detektywistyczne, takie jak np.: zbieranie dowodów zdrady.

Jak wybrać agencję detektywistyczną?

Przede wszystkim, biuro detektywistyczne musi posiadać wpis do rejestru przedsiębiorców detektywistycznych, który prowadzony jest przez MSWiA.

Przed wyborem detektywa / agencji detektywistycznej porównaj ofertę i ceny z kilku biura. Zwróć uwagę na datę wydania licencji detektywa. Doświadczenie prywatnego detektywa ma znaczenie.

Wyczuwasz zdradę małżeńską ?

Zdrada męża lub żony to jedna z przyczyn rozpadu małżeństwa. Czy szukać dowodów zdrady  ? Tak, jeśli myślisz o udowodnieniu winy rozwodowej. Zbieranie dowodów możesz wykonać samodzielnie ale warto zastanowić się nad zatrudnieniem prywatnego detektywa. Specjalista detektywistyczny może obserwować współmałżonka w miejscach ogólnodostępnych oraz wykonać zdjęcia lub nagrania video jego spotkań z inną osobą.

Legalność zbierania dowodów zdrady do rozwodu przez detektywa.

Wiele osób zastanawia się czy śledzenie i robienie zdjęć przez prywatnego detektywa jest legalne i zgodne z prawem. Nie ma obaw gdy wynajmiemy profesjonalną agencję detektywistyczną mającą wieloletnie doświadczenie w zakresie zdrad i dowodów do rozwodu.

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie z 12 lipca 2018 r., V ACa 593/17, LEX nr 2527295 potwierdza legalność. W sprawie tej, mężczyzna dla potrzeb sprawy o rozwód zlecił detektywowi ustalenie m.in., czy jego żona na wyjeździe przebywała z innym mężczyzną. Detektyw w raporcie potwierdził tę okoliczność. Ani detektyw ani zlecający obserwację nie odpowiadają za naruszenie prawa do prywatności powoda, bo nie działali bezprawnie- orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Udział detektywa na sprawie rozwodowej.

Po zakończonym zleceniu detektyw zobowiązany jest przedstawić raport wraz z załącznikami – wspomnianymi zdjęcia lub nagraniami video. Warto umówić się z detektywem aby w trakcie śledztwa raportował jego rezultaty tak aby mieć wgląd w postępy w realizacji zlecenia detektywistycznego.

Oprócz raportu, można detektywa wezwać na świadka podczas rozprawy rozwodowej. Nie jest to zawsze konieczne. O tym decyduje strona. Na chwilę obecną detektywi rzadko występują w sądzi w roli świadka. Mimo wszystko zadbaj aby w raporcie były dane detektywa, które faktycznie działał w Twojej sprawie. To on powinien być przesłuchiwany sądzie jako Twój świadek. Jako adwokat Warszawa wiele razy miałam do czynienia z właścicielami biura detektywistycznego, którzy nie znali szczegółów obserwacji.

Jak adwokat współpracuje z detektywem?

Prawnik rozwodowy potrzebuje dowodów. Podczas spotkania na poradę prawną w siedzibie kancelarii prawnej, dokonuje się wstępnej oceny mocy posiadanych dowodów. Niekiedy Adwokat poleca skorzystanie z usług detektywistycznych. Są też kancelarie adwokackie w Warszawie, które mają stałą współpracę z wybraną firmą detektywistyczną.

Warto rozważyć skorzystanie z udowodnienie zdrady jako winy rozkładu pożycia przez detektywa lub kobietę detektyw – agencję detektywistyczną Warszawa. Detektyw może skutecznie pomóc w sprawie rozwodowej.

Adwokat Irena Bulińska – prawnik rozwodowy w Warszawie. Zadzwoń (call to action), przybliż mi swój problem i spotkaj się ze mną w siedzibie kancelarii aby w spokoju omówić jak można Ci pomóc. Divorce lawyer Warsaw Poland. We speak English.